Grožis

Plaukelių šalinimo būdai: kurį pasirinkti?

Šiandien daugumai iš mūsų yra įprasta odos plaukelius vadinti „nepageidaujamais“. Todėl plaukelių šalinimas ant kojų, rankų, pirštų, žandų, nugaros, virš viršutinės lūpos ir kitose kūno vietose yra labai dažna grožio priežiūros procedūra, kurią pasirenka šiuolaikinis žmogus. Be to, nereikia pamiršti, kad yra žmonių, kurie turi problemų, susijusių su padidėjusiu plaukuotumu dėl įvairių veiksnių – pradedant genetika ir baigiant tam tikrų medicininių preparatų vartojimu ar hormonų disbalansu.

Taigi, egzistuoja ne vienas plaukelių šalinimo būdas. Tačiau daugumos jų atveju pašalinti plaukeliai gana greitai atauga. Todėl norime jums pristatyti pagrindinius ir populiariausius plaukelių šalinimo metodus.

Depiliacija skutimosi peiliukais

Skutimosi peiliukai dažniausiai naudojami šalinti plaukeliams nuo veido ir kojų. Tačiau taip pat neretai šis būdas naudojamas ir bikini zonos depiliacijai. Deja, depiliacija skutimosi peiliukais padidina įaugusių plaukelių riziką – ypač bikini zonoje. Tokiu būdu šalinant plaukelius padidėja tikimybė įsipjauti, be to, gali kilti alerginės reakcijos rizika ir odos bėrimai arba paraudimai.

Depiliacija karštu vašku

Depiliacija karštu vašku šiandien yra pakankamai populiari procedūra. Ja galima pasinaudoti ne tik lankantis grožio salonuose, bet ir atlikti patiems. Tačiau toks plaukelių šalinimo būdas yra skausmingas ir pakankamai nepatogus. Depiliuojant vašku taip pat gali pasilikti pilnai neišrautų plaukelių, kadangi kai kurie iš jų depiliacijos metu lūžta, o taip pat gali kilti ir odos infekcijos. Jeigu naudojamas per karštas vaškas, jis gali nudeginti odą. Nemokant teisingai atlikti depiliacijos vašku, galima su plaukeliais pašalinti ir viršutinį odos sluoksnį.

Plaukelių šalinimas siūlu

Plaukelių šalinimas siūlu yra tradicinis indų metodas, kuris pakankamai plačiai paplito po visą pasaulį. Tai yra ganėtinai sudėtinga depiliacinė technika, kurią reikia tinkamai įvaldyti, todėl dažniausiai plaukelių šalinimą siūlu atlieka tik šios srities specialistai. Šis metodas įprastai yra pasitelkiamas formuojant antakius.

Plaukelių šalinimas lazeriu

Šis plaukelių šalinimo būdas suteikia ilgalaikį rezultatą ir šiandien yra vienas iš pačių veiksmingiausių. Dažniausiai plaukelių šalinimas lazeriu yra atliekamas 3 – 6 procedūrų kurso metu. Tarp šių procedūrų daromos 4 – 6 savaičių pertraukos. Lazeris nusitaiko tiesiai į plauko folikulą ir veiksmingai ji sunaikina. Šiuolaikinių technologijų dėka užtikrinamas neskausmingas ir greitas plaukelių šalinimo lazeriu procesas. Tokia depiliacija lazeriu gali būti naudojama tiek veido, tiek kūno srityse – šalinant plaukelius nuo skruostų, smakro, viršutinės lūpos ir nuo rankų, kojų, pažastų, nugaros, krūtinės, pilvo bei bikini zonos.

Elektroepiliacija (elektrolizė)

Elektroepiliacijos (elektrolizės) procedūra atliekama naudojant specialią plonytę adatą, kurios pagalba elektros srove yra apdorojamas kiekvieno plauko folikulas. Plaukelių šalinimo elektrolizės pagalba atveju dažniausiai taikomas galvaninis arba termolitinis metodas. Pirmuoju atveju plauko folikulą sunaikina cheminės medžiagos, o antruoju – folikulas sunaikinamas karščiu. Visais atvejais elektroepiliaciją gali atlikti tik specialistai.

Pešiojimas pincetu

Odos plaukelių pešiojimas yra pakankamai skausmingas būdas, tačiau jis gali tapti veiksminga priemone, kai jums tereikia pašalinti vos kelis nepageidaujamus plaukelius. Pastarasis būdas dažniausiai pasirenkamas tada, kai norima pakoreguoti antakius ar nuo veido srities pašalinti kelis ne vietoje išaugusius plaukelius. Tačiau šis metodas nerekomenduojamas šalinti plaukeliams didesnėse odos srityse, nes jis gali paskatinti plaukelių įaugimą ar net odos surandėjimą.

Depiliaciniai kremai

Depiliacinius kremus (arba plaukeliams šalinti skirtus kremus) galima įsigyti kone kiekvienoje grožio priežiūros prekių parduotuvėje. Tačiau depiliaciniai kremai būna įvairūs ir skirti depiliuoti įvairioms kūno vietoms. Todėl, prieš juos renkantis, būtina perskaityti produkto etiketėje pateiktą informaciją. Kadangi tokių depiliacinių priemonių sudėtyje esančios cheminės medžiagos ištirpdo plaukų šaknis, netinkamai naudojant tokias priemones galima nudeginti ir pažeisti odą. Be to, tokių priemonių dažnai reikia vengti alergiškiems žmonėms.

Didelė plaukelių šalinimo būdų įvairovė suteikia didesnę pasirinkimo laisvę ir daugiau galimybių, todėl, įvertinę savo odos būklę, alerginį foną ir atsižvelgdami į grožio priežiūros procedūrą, kurią norite atlikti, galite pasirinkti ir jums tinkamiausią plaukelių šalinimo būdą.