Sveikata

Ligas iš namų padės išvaryti arbatmedžio aliejus

Arbatmedžio aliejus gali būti puiki prevencinė priemonė nuo ligų. Norime papasakoti apie jį plačiau, kur, kaip ir kada naudoti.

Arbatmedžio aliejus sudarytas iš monoterpenų, paracimenų, alfa terpineno bei alkoholio terpinen-4-olio. Būtent ši paskutinė sudedamoji dalis ir padeda naikinti mikrobus, dezinfekuoti, tačiau nedirgina odos. Tai savybės dėl kurių šį eterinį aliejų galima naudoti labai plačiai.

„Kvapų namų“ siūlomas arbatmedžio aliejus yra pagamintas iš pražiangialapių mirtenių, augančių Australijoje. Šiuose laukiniuose augaluose yra apstu įvairių bioaktyvių medžiagų.

Kada gali padėti arbatmedžio aliejus

  1. Norint išvalyti patalpų orą: namus, viešąsias erdves, sergančiojo kambarį, siekiant pakvėpinti patalpas.

Arbatmedžio aliejus gali būti įlašinamas į garintuvus ar drėkintuvus. Garinimui galima naudoti ir vatą ar vilną. Tiesiog užlašinkite kelis lašus ir padėkite kambaryje ar ant radiatoriaus.

  1. Siekiant apsisaugoti nuo ligų / peršalimo. Arbatmedžio aliejus gali būti garinamas kambariuose, valant baldų paviršius, kilimus. Aliejų praskiedus gali būti atliekamas kūno masažas.

Reiktų žinoti, kad eterinis aliejus vandenyje yra netirpus. Todėl, valant baldų paviršius, aliejų lašinkite į actą, sodą ir tuomet pilkite į vandenį. Jei naudosite gryną arbatmedžio aliejų, galite pažeisti rankų odą, tad būtinai mūvėkite pirštines.

  1. Gydant spuoguotą odą. Arbatmedžio aliejus puikiai tinka gydyti spuogus, aknę, pleiskanojančią galvos odą.

Šį eterinį aliejų galite įmaišyti kremuose, losjonuose, valymo pieneliuose. Jei tepsite visą veidą, aliejų reiktų praskiesti ik 1–1,5 proc. Kuomet tepami tik spuogai ar aknės pažeistos vietos, aliejus gali būti stipresnis: 4–10 proc. koncentracijos.

Jei pleiskanoja galvos oda, rekomenduojame pasigaminti kaukę. 10 lašų arbatmedžio aliejaus sumaišykite su 30 ml kokosų aliejaus. Ištepkite ant galvos odos, palaikykite kelias valandas. Vėliau galvą ištrinkite švelniu šampūnu.

  1. Pėdų, rankų švarai palaikyti. Šis aliejus turi dezinfekcinių savybių, tad puikiai tinka naudoti prieš ar po baseino, pirčių bei paplūdimio.

Arbatmedžio aliejus gali būti praskiestas su kitu aliejumi, pavyzdžiui, kokosų ar įmaišytas į gelį, kūno kremą. Naudokite 2–10 proc. koncentracijos.

  1. Arbatmedžio aliejus taip pat tinka burnai skalauti. Dedamas į skalavimo skysčius, dantų pastas.

Šį aliejų galima naudoti po vizito pas stomatologą. Tačiau, taip pat būtina skiesti ir nenaudoti per dažnai, siekiant nepažeisti emalio.

  1. Šiuo eteriniu aliejumi taip pat galima dezinfekuoti nusibrozdinimus ar nedideles žaizdeles.
  2. Jėgų atstatymui.

Norite sustiprinti imunitetą, atgauti jėgas – įkvėpkite arbatmedžio eterinio aliejaus. Garinkite arba su savimi turėkite asmeninį uostuką / inhalerį. Galite maišyti su eukaliptų, pušų, eglių eteriniu aliejumi.

Arbatmedžio aliejus nuo ligų gali apsaugoti ir vaikus

Šis aliejus yra stiprus, tačiau, naudojant mažos koncentracijos, galima skirti ir vaikams. Itin rekomenduojame „Kvapų namų“ produktą „Vaikų mikrobų baidyklė“.

Arbatmedžio aliejų ar mišinį su šiuo aliejumi garinkite vaikų kambariuose, 1–2 proc., koncentracijos įmasažuokite krūtinę, nugarą ar pėdas.

Kūdikiams geriausiai tiks švelnesnis arbatmedžio hidrolatas.

Svarbu arbatmedžio aliejaus nenaudoti, netepti nosies ertmėje.

Rudens ir žiemos periodu ne vienas susiduriame su ligomis. Norėdami jų išvengti griebiamės įvairiausių metodų. Rekomenduojama, kad arbatmedžio aliejus taip pat atsirastų jūsų namuose, kaip natūrali, visai šeimai tinkanti prevencinė priemonė nuo ligų.