Buitis

Kaip vyksta pynimo iš vytelių procesas?

Iš vytelių galima pagaminti daug gražių dalykų, tokių kaip krepšelių ar pintinių. Gaminant gaminius iš vytelių, puoselėjama lietuvių senoji kultūra bei tradicijos. Todėl toks gaminys įgauna didesnę vertę nei įprasti gaminiai. Daiktai nupinti iš vytelių gali būti puiki dovana sau ar artimam žmogui, o vytelių pynimas gali tapti nauju hobiu.

Tokie unikalūs rankų darbo gaminiai kaip pintinės yra populiarios tarp lietuvių. Jas dažnai aptinkame ne tik kaime ar sodybose, bet taip pat ir namuose, nes jas kuo puikiausiai galime panaudoti ne tik buityje, bet ir kaip labai žavią namų interjero detalę. Dažniausiai tokių gaminių įsigyti galime įvairiose miesto mugėse, kuriose gaminių iš vytelių pasirinkimas dažnai būna itin platus.

Gaminiai iš vytelių dažnai gali skirtis, nes kiekvienas pynėjas turi savitą vytelių pynimo stilių, braižą, todėl gali skirtis ir gaminio kokybė. Žmonėms, kurie užsiima vytelių pynimu, ši veikla neretai tampa hobiu, kuriam neskaičiuoja laiko. Tačiau tai nemažai laiko pareikalaujantis procesas, nes šiam darbui reikia atidumo, kruopštumo bei kantrybės. Kokybiškai nupintas daiktas gali tarnauti labai ilgai ir būti perduodamas iš kartos į kartą.

Vytelių pynimo procesui kiekvienas pynėjas naudoja savitą techniką, kuri yra ištobulinama per daugelį metų. Norint nupinti vyteles, pirmiausia yra pasirenkamos pynimui tinkamos, lanksčios vytelės. Vytelių pynimui yra naudojamos gluosnių šakos, tačiau ne visos jos yra tinkamos, todėl prireikia laiko atsirinkti pačias geriausias. Jeigu surinktos vytelės yra šviežiai nupjautos ir drėgnos, jas reikia išdžiovinti, tačiau per daug sausa vytelė taip pat nebus tinkama pynimui, ją reikės šiek tiek sudrėkinti, jog pynimo procesas būtų sklandus. Kai vytelės yra tinkamos pynimui, jos trumpinamos iki reikiamo ilgio ir sutvarkomos taip, jog būtų galima pradėti pynimo procesą. Yra keletas pynimo technikų, todėl pasirinkus vieną iš jų, galima pradėti pinti ir formuoti norimą gaminį.