Interjeras

3 dažniausios klaidos kuriant minimalistinį interjerą

Minimalizmas yra jau dešimtmečius gyvuojantis interjero dizaino stilius. Juo siekiama išlaikyti erdvę atvirą ir be netvarkos, sutelkti dėmesį į būtiniausius daiktus ir pašalinti visa kita. Neretai pasitaiko, kad savarankiškai kuriantys minimalistinio stiliaus interjerą savo namuose daro tam tikras klaidas. Galbūt šiuo dizainu žavitės ir jūs? Tuomet sužinokite, ko geriau nedaryti, kuriant minimalistinio stiliaus namus.

1. Per daug baldų

Kambario užpildymas dideliu kiekiu baldų neatitinka minimalizmo koncepcijos. Geriau rinkitės baldus, kurie kambaryje atliks daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, sofa lova su patalynės dėže bus ne tik patogus sėdimasis baldas, bet ir suteiks papildomos daiktų laikymo vietos. Svarbu suprasti, kad vienas esminių minimalizmo principų yra užtikrinti, jog kiekvienas namuose esantis daiktas turėtų paskirtį. Atminkite, kad mažiau šiuo atveju yra daugiau.

2. Netinkamos spalvos

Minimalizmo grožis slypi paprastume. Tokio stiliaus interjere rekomenduojama laikytis neutralios spalvų paletės. Tačiau tai nereiškia, kad viskas turi būti balta arba juoda – rinkitės pilkus ar rudus atspalvius, taip pat medienos tekstūras. Net jei mėgstate spalvingą dekorą, laikykitės dviejų ar trijų spalvų principo. Paprastas būdas užtikrinti, kad kambaryje nepanaudotumėte per daug spalvų, yra prisiminti 60/30/10 taisyklę: 60 proc. spalvų paletės turėtų sudaryti dominuojanti spalva, 30 proc. – antrinė ir 10 proc. – tretinė.

3. Tekstūrų nebuvimas

Tai – viena dažniausių klaidų, kurias daro žmonės, bandantys sukurti minimalistinę erdvę. Keletas kruopščiai parinktų tekstūrinių detalių suteikia kambariui vizualinio įdomumo ir padeda suskaidyti atvirą erdvę. Tai ypač aktualu didelėse atvirose erdvėse. Tekstūrai sukurti tinka bene viskas – nuo raštuotų pagalvių ir antklodžių iki kilimėlių, augalų, meno kūrinių. Rinkitės natūralias medžiagas, kad sudarytumėte organiškesnį įspūdį, arba šiuolaikines, pavyzdžiui, stiklą ar metalą, kad sukurtumėte labiau modernų pojūtį.

Taigi, paprastu vadinamas minimalistinis dizainas nebūtinai turi būti monotoniškas. Pasitelkę šiek tiek kūrybiškumo, galite išgauti rafinuotesnį įvaizdį, net ir naudodami mažiau detalių. Svarbiausia – atkreipti dėmesį į baldų funkcionalumą, spalvų derinimą bei tekstūras. Pasinaudoję pateiktais patarimais, galėsite palengvinti šį kūrybinį procesą ir mėgautis švaros bei tvarkos pojūčiu namuose.