Kultūra,  Laisvalaikis,  Life Hack

10 pasirengimo kelionei klaidų

1.

Krautis daiktus paskutinę naktį. Šita naktis turi būti skirta pailsėjimui prieš laukiančias keliones lėktuvais ir pan. Tos sveikatos, kurią paaukosit vardan kuprinės kimšimo vidurnaktį, po to labai prireiks. Be to, prisiminkite auksinę taisyklę: kuo mažiau laiko susipakavimui – tuo daugiau daiktų kuprinėje ar lagamine.

2.

Neinformuoti kolegų, pagrindinių partnerių ir draugų apie kelionę prieš jai prasidedant. Pagalvokite apie visus žmones, kuriems jūsų gali prireikti kelionės metu, kad nereikėtų kiaurą dieną (o jei laiko skirtumas didesnis – tai ir naktį) kelti telefono ir atsakinėti į darbo skambučius.

3.

Dužius daiktus dėti prie išorinės kuprinės ar lagamino sienelės. Kada nors matėt, kaip į lėktuvą kraunamas bagažas? Tai va…

4.

Indus su skysčiais dėti prie kitų daiktų neizoliuotus. Nesvarbu, ar tai butelis vyno, ar šampūnas – jei transportuojant kuprinę indas bus pažeistas, prarasite ne tik jį, bet ir viską kas yra aplinkui. Todėl skysčius geriau dėl šventos ramybės įdėti į sandarius plastikinius maišelius.

5.

Imti nė karto nenaudotus rūbus, avalynę. Nusprendėt kelionei įsigyti naujas kelnes, marškinėlius ar batus? Būtinai pasitikrinkite jų patogumą, patvarumą ir kokybę mažesnėje iškyloje ar tiesiog namuose. Ypač batai svarbu, nes jeigu bent kiek trina, geriau juos palikti namie, antraip kelionė atneš daugiau skausmo, negu malonių emocijų.

6.

Imti daiktus, kurių tikrai nereikia. Kelias savaites išgyvensite be feno, be to, jei žadate apsistoti normaliame viešbutyje, ten fenas tikriausiai bus. Taip pat – kam imti šepetį, jei užteks šukų? Kam imti dvi storas knygas, jei ir įprastame gyvenime jų neskaitote? Kam nešiojamasis kompiuteris, jei vykstate pailsėti?

7.

Imti kuo daugiau. Grūsite, kol telpa, paimsite po atskirą palaidinę ir dvi poras kojinių kiekvienai dienai, viršų apkamšysite vatine striuke ir sugrįžęs pastabėsite, jog lauktuvėms teko įsigyti dvi naujas rankines, o trečdalis pasiimtų daiktų taip ir liko nepanaudoti. Auksinė taisyklė – atsirinkę visus kelionei reikalingus rūbus, prieš pakuojantis bent trečdalį grąžinkite atgal į spintą.

8.

Pasiimti darbo. Kai darbas yra didelė mūsų gyvenimo dalis, kartais labai sunku suvokti, kaip čia dvi ar tris savaites reikės be jo gyventi. Pirmosiomis atostogų dienomis rankos periodiškai čiupinėja mobilųjį telefoną – ar tik neskamba? Į galvą lenda įkyrios mintys apie neatliktas užduotis, o jei telefoną pasiekia kokio neusipratusio kolegos skambutis, tada jau griūna visas atostogų pasaulis. Pamirškit, atsipalaiduokit, užduokit sau klausimą – kas blogiausia gali nutikti su mano darbu, kol aš atostogausiu? Teisingai, atsakymas yra „nieko”.

9.

Nepaisyti mažo krūminio danties maudulio. Kelionės tuo ir stebuklingos, kad jose paprastai atsitinka viskas, kas turi bent menkiausią galimybę atsitikti. Jei dantį gali suskausti – net neabejokit – jau trečią kelionės dieną raitysitės iš skausmo. Todėl savalaikis vizitas pas stomatologą būtinas.

10.

Nepasitikrinti svarbiausių daiktų kuprinėje prieš išvykstant. Pasas ir bilietai – čia jau savaime suprantama. Tačiau kas atsitiks, jei liksite be telefono ar fotoaparato pakrovėjo? Jei nepasiimsite papildomo vaizdo kameros akumuliatoriaus ar atminties kortelės? Jei ant stalelio paliksite kelionės knygą? Kad to išvengtumėte, prie viso daiktų sąrašo būkite susirašę ir prioritetinius daiktus, o prieš išvykstant dar kartą peržiūrėkite ar jie tikrai keliauja su jumis.